© 2025 Eminent. Copyright © 2025 Eminent Groep B.V. | Op onze dienstverlening zijn onze Algemene Voorwaarden en ons privacyreglement van toepassing.
Een nieuwe stap in onze ambities en landelijke groei
HR-specialist Copus zet zijn groei als partner in technisch talent door met een nieuwe overname in Nederland. Met Eminent Groep breidt het bedrijf haar expertise in werving en begeleiding van technisch talent, dat toe is aan een volgende carrièrestap, aanzienlijk uit. De overname is een perfecte aanvulling op Enginear, dat zich richt op startende ingenieurs. HR-specialist Copus wil zich positioneren als hét aanspreekpunt voor technisch talent in België, Nederland en Duitsland. De groep nam de afgelopen jaren al meerdere bedrijven over, waaronder Nederlandse spelers Enginear en Stratt+. Met de acquisitie van Eminent Groep, wordt de groep uitgebreid van twaalf naar dertien merken.
Eminent Groep, de afgelopen jaren zeven keer uitgeroepen tot FD Gazelle, is een specialist in hoofdzakelijk hoger opgeleid technisch personeel met drie tot acht jaar ervaring. De nieuwe CEO van Copus, Brecht De Mey is overtuigd van de strategische meerwaarde van de acquisitie. “We zijn uiteraard blij dat we dit mooie bedrijf in onze familie mogen verwelkomen. Met deze overname versterken we onze positie als specialist én geven we het bedrijf de kans zich verder te ontplooien binnen onze groep. Met zeven locaties zorgt Eminent Groep voor een significante uitbreiding van onze aanwezigheid in Nederland – waar we de komende jaren nog verder willen groeien. Daarnaast is het een uitstekende aanvulling, vooral naast Enginear, dat zich vooral op startende ingenieurs richt. Eminent Groep focust meer op de begeleiding richting een tweede baan. Eminent Groep is ook sterk in installatietechniek en werktuigbouwkunde, een richting die Enginear nu ook meer en meer begint uit te gaan. Ik zie veel potentieel voor groei én synergie.”
Eminent Groep heeft een solide positie in Nederland als detacheringsspeler voor hoger geschoold technisch personeel. Dat houdt in dat de technische talenten op de payroll van het bedrijf komen te staan en de kans krijgen om na een grondige match voor een van de klanten van Eminent Groep te gaan werken om daar op termijn ook vast in dienst te treden.
Het afgelopen boekjaar behaalde het bedrijf zo’n twintig miljoen euro omzet met 50 medewerkers en een tweecijferige winstgevendheid. Directeur Bram Meijer van Eminent Groep blijft het team leiden. Bram Meijer: “Wij zijn heel blij om aan te sluiten bij Copus. Ik kijk er naar uit om samen met Copus en ons team onze gezamenlijke ambities waar te maken. Vanaf het eerste contact was het al duidelijk dat onze waarden en ambities perfect bij elkaar passen. Zowel bij ons als bij de overige leden van Copus staat de mens centraal en daar zijn al onze processen op gericht. Ik kijk uit naar het mooie groeitraject dat we samen gaan doorlopen.”
Met de nieuwe aanwinst stijgt Copus naar 500 medewerkers, waarvan 100 in Nederland.
Over Copus: De historie van Copus gaat terug tot 1991. De groep heeft een solide aanwezigheid in België, Nederland en Duitsland, goed voor 500 interne medewerkers. Copus detacheert elke dag meer dan 5.000 mensen.
De groep focust op verscheidene niches en speelt in op de hoge vraag naar medewerkers voor onder meer (hoger opgeleid) personeel. Copus telt diverse merken waaronder Vivaldis, Primus, SPP, Smart Solutions, Benton Engineering, Stratt+, Enginear Heads & Hunters, Eniteq, Careforce One, Rijschool Segers en T-Minds. Copus is in handen van twee private equity partners (Buysse & Partners en Dovesco) en het management.
© 2025 Eminent. Copyright © 2025 Eminent Groep B.V. | Op onze dienstverlening zijn onze Algemene Voorwaarden en ons privacyreglement van toepassing.
Dankzij ons uitgebreide netwerk binnen de techniek, vinden we altijd de ideale baan voor jou.
*95% van onze kandidaten heeft binnen een maand een nieuwe baan.